fbpx
Lucie Cagášková, Excel hrou


Lucie Cagášková

Stěžejním bodem mé práce a současně i koníčkem je Microsoft Excel. Jsem ráda, že dnes mohu s klidným svědomím říct, že jsme s Excelem nerozluční přátelé. Díky každodenní práci s tímto programem na něj totiž nedám dopustit.

Vytváření přehledných tabulek a vypovídajících a vizuálně hezkých grafů mě baví, stejně jako tvorba složitých vzorců, funkcí a kontingenčních tabulek. Nejdůležitější však je, že díky tomuto programu umím práci sobě i ostatním velmi zjednodušit, usnadnit a urychlit. A to je to, co bych chtěla předat i vám.

Naštěstí už jsou pryč časy, kdy jsem měla vypracované několika stránkové postupy, jak krok po kroku přesně postupovat při aktualizaci reportů. Občas si ještě s úsměvem vzpomenu, že jsem na začátku stále něco ručně přepisovala, doplňovala, počítala, upravovala a říkala si, že TO je ztráta času a že TO přece musí jít mnohem jednodušeji?!

To si pište, že jde! A jsem moc ráda, že po více jak 10 letech dennodenní práce v Excelu, mám zde možnost vám své know-how srozumitelně a hravou formou předat.

Čím se zabývám ve svém pracovním životě?

Excel je stále mým denním chlebem a kamarádem, bez kterého si svou práci datového analytika a správce reportingu neumím vůbec představit. Denně zpracovávám velké množství dat, tvořím reporty pro management, hledám v datech chyby i souvislosti, vizualizuji výstupy a obecně se snažím, aby práce s daty a Excelem měla přidanou hodnotu a nebyla úmorná, ale snadná a zábavná.

EXCEL HROU

Mimo to mě velmi baví předávat své zkušenosti dál a pomoci ostatním zamilovat si tento program stejně jako se to povedlo mně (nebo se alespoň více spřátelit :)). Mám za sebou několik let praxe jako lektor Excelu, a to ve všech úrovních od začátečníků až po velmi pokročilé.

To, že mě ostatní považují za experta na Excel, jsem si uvědomila ve chvíli, kdy se na mě začali s prosbami o pomoc a radu obracet i mně neznámí lidé ve firmě s 2500 zaměstnanci :).

Budu moc ráda, když vám mé články s videonávody, ebook zdarma pomohou vyřešit vaše excelovské trable a ještě více pokud se vám díky nim podaří svou práci zefektivnit, zjednodušit a urychlit. Pro ty, kteří chtějí jít více do hloubky, jsem připravila placený ebook. A na ty, co to s Excelem myslí opravdu vážně se budu těšit v některém z mých online kurzů Excel hrou.

Pokud máte rádi oficiality, přikládám i několik certifikátů 🙂 :